sobota, 14 grudnia 2013

Gwiazdka polonijna w Bangkoku

Wczoraj odbyło sie przyjęcie świąteczne dla Polonii w Tajlandii. Oprócz wspaniałego jedzenia i ciekawych rozmów w nastrojowym klimacie dzieci otrzymały nawet mikołajkowe niespodzianki. Nie wiedziałam nawet że jest tyle polskich dzieci w Bangkoku i przyjemnie było usłyszeć jak niektóre świetnie mówią po polsku. Niestety kiedy wszystkie ganiały jak szalone po sali, między sobą raczej porozumiewały sie po angielsku, cóż oto nowe pokolenie obywateli świata! Dorośli delektowali sie oczywiście konwersacją po polsku :)Lodowa choinka  czuwała nad pysznymi potrawami...Wspaniałe wypieki i piękna dekoracja, aż brakuje słów ....


Gwiazda wieczoru !


I na koniec moja ulubiona chatka z piernika:  bajkowy akcent i jakby powrót do dzieciństwa, czego trzeba więcej by poczuć magiczną atmosferę Świąt....?3 komentarze:

  1. Bałamucki był na wigilii ?

    Xmen

    OdpowiedzUsuń
  2. Wzruszyłam się oglądając te zdjęcia. To takie miłe na obczyźnie zobaczyć choć namiastkę ojczyzny i dzieciństwa. Bo Święta i te potrawy zawsze będą się tak kojarzyć. Wszystkiego najlepszego w te Święta i nadchodzącym Nowym Roku. Spełnienia marzeń.

    OdpowiedzUsuń