poniedziałek, 13 stycznia 2014

Wśród kwiatów

Kwiaty są częścią codziennego życia w Tajlandii i nadają jej pięknego tropikalnego odcienia. Kwiaty towarzyszą modlitwie, wyrażają szacunek i gościnność, są zawsze gdzieś w pobliżu. Czasami przyzwyczajamy się do ich obecności i trochę o nich zapominamy a tak właściwie często nie wiemy  o nich zbyt wiele. Na szczęście w końcu doczekaliśmy się kwiatowego sanktuarium w Bangkoku !  Muzeum mieści sie w 100-u letnim domu w stylu kolonialnym, który kiedyś należał do oficera gardy królewskiej.Taką ofiarę składa się codziennie duchom, które chronią dom.


Museum of Floral Culture czyli ”muzeum kultury kwiatów” istnieje zaledwie od 2012 roku i został założony przez tajskiego mistrza sztuki kompozycji kwiatowych Sakul Itanakul. Według niego dekoracje kwiatowe i ich rola w życiu tajskiego społeczeństwa stanowi ważną część kultury kraju i należy ją pielęgnować i rozwijać. Sam tworzy niesamowite połaczenie tradycyjnych technik i nowoczesnego designu. Pracuje dla największych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie, które zamawiają jego wspaniałe kwiatowe arcydzieła.Udało nam się nawet porozmawiać z mistrzem... 


a także poobserwować go przy pracy (tutaj warsztaty prywatne dla designerki ze Stanów, która przyleciała specjalnie po to do Bangkoku)
Niestety w muzeum nie można robić zdjęć a jest naprawdę co fotografować! (zdjęcia ze strony muzeum)


Informacje

Museum of Floral Culture: mapka
Godziny otwarcia: 10h-18h
Cena: 150 THB i 75 THB (Dzieci) (w cenie wizyta domu i ogrodu z przewodnikiem ok 1h15 w  j. angielskim )


2 komentarze: