sobota, 22 marca 2014

Wyjazd w tropiki

Dzisiaj kilka tropikalnych inspiracji dla dziewczyn, które pytają co zabrać do walizki do Tajlandii. Tak naprawdę to niewiele. Przede wszystkim koszulki z dobrej bawełny, szorty, przewiewne spódnice, coś z dłuższym rękawem i spodnie na wieczór. Pamietajcie że w tajskich świątyniach należy mieć zakryte ramiona i coś za kolano, spódnicę lub spodnie. To bardzo istotne dla Tajów. 

Okulary i kapelusz są oczywiscie niezbędne, inaczej nabawicie się zawrotów głowy albo i udaru bo slońce jest (zwłaszcza teraz) bardzo mocne. Bardzo ważne są też buty, naprawdę podziwiam osoby, które zwiedzają Bangkok w klapkach gdyż tajskie chodniki są nierówne, a do tego zdradliwe bkryją w sobie nietypowe niespodzianki np.ruchomą płytke spod której niewiadomo co wypłynie, szczura, karalucha niby to  część podróży... niemniej jednak dobry but pomoże łatwiej uciec! Sandały lub balerinki z materiału bedą o wiele praktyczniejsze. 

Do metra w Bangkoku obowiązkowo szaliczek, sweterek (oj wspomnicie moje słowa w tutejszych środkach transportu) a na plażę pareo by się okryć wchodząc do restauracji, sklepu 7-11 czy idąc na lokalny targ. Kostium kąpielowy jest też niezbędny a top-less bardzo źle postrzegany i to że takie osoby spotkacie nie oznacza, że w Tajlandii jest to tolerowane. W Pattayi plaża jest pełna rosyjskich fok, które obnażają swoje wdzięki publicznie. Nie sądzę żeby to było normalne....Na topless lepiej wybrać ukrytą plażę takich wysp jak Koh Tao czy Koh-Pangan gdzie  można się wygodnie opalać nie szokując Tajów. Hua-Hin, Koh-Samed czy Pranburi to miejsca, gdzie Tajowie jeżdżą na weekendy z rodzinami zatem dajmy im też odpocząć .... 

Poza tym w Tajlandii istnieje duża wolność i różnorodność mody, nie jest tak naprawdę istotne jaki macie styl, bo tutaj nic nikomu nie będzie przeszkadzało. Najważniejsze, żeby ubrania były czyste, swieże, wyprasowane a prysznic rano i wieczorem obowiązkowy! To niewielkie wymogi społeczne a jak dobrze wpływają na samopoczucie! :) 

Udanych wakacji !Wszystkie zdjęcia pochodzą z francuskiej strony LEIN BOHOBrak komentarzy:

Prześlij komentarz