sobota, 14 marca 2015

Dzień Słonia-obchody w Lampang

The Thai Elephant Conservation Center w Lampang, to moim zdaniem najwspanialsze miejsce dla słoni w Tajlandii. Jest to z pewnością warty odwiedzenia zakątek na uboczu popularnych szlaków turystycznych. Park i centrum  własnością państwową, należącą do ministerstwa leśnictwa i ochrony przyrody. Ceny wstępu są bardzo rozsądne a park oferuje dużo ciekawych rzeczy do odkrycia: życie słoni, zajęcia w szkole (sztuczki i zabawy), szpital, żłobek, malowanie obrazów, produkcje papieru a nawet klimatyczny cmentarz dla słoni. Tradycyjny Dzień Słonia obchodzimy w Tajlandii 13-go marca. Podczas obchodów, słonie wraz z ich mahutami (ich przewodnikami) ofiarowują najpierw dary dla mnichów, którzy następnie je błogosławią. Każdy może także przynieść prezent dla słoni w postaci warzyw i owoców. Na koniec na olbrzymy czeka juz tylko prawdziwa uczta :)


Stoły zastawione na bogato ale jak zdrowo!

Dodatkowe informacje na oficjalnej stronie centurm tutaj  i na stronie FB (źródło wszystkich powyższych zdjęć)


2 komentarze:

  1. My byłyśmy u słoni w Elephant World, to taki jakby przytułek dla starych spracowanych słoni i było wspaniale (żeby się tak zmobilizować do napisania notki o tym...), nie wiem, czy słyszałaś o tym miejscu. The Thai Elephant Conservation Center ląduje na liście miejsc do odwiedzenia podczas kolejnego pobytu w Tajlandii!

    OdpowiedzUsuń
  2. Uroda takich miejsc jest nie do opisania!! Można się w nich zakochać i nie chcieć z tych miejsc wracać. To jest coś naprawdę pięknego, co potrafi zachwycać. Jedzenie, roślinność i na pewno życzliwi i mili ludzie. Uwielbiam takie blogi jak Pani. Kiedyś zapewne takie podróże, praca i wyjazdy nie były na wyciągnięcie ręki... Inaczej jest teraz, ale najważniejsze to mieć masę odwagi, czego jak widać Pani nie brakuje!! Wszystkiego dobrego!

    OdpowiedzUsuń